nocturne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nocturne

biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz, kuklacı felek usta, kuklalarda biz, oyuna çıkıyoruz birer ikişer, bitti mi oyun sandıktayız hepimiz..//ömer hayyam//

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

metadinist

YazarMesaj
nocturne1.618
Admin
nocturne1.618

metadinist Empty
MesajKonu: metadinist   metadinist I_icon_minitimeCuma Ekim 03, 2008 2:24 pm

Metadinistler çıplak ifadesiyle Satanistlere karşı teşekkül etmiş bir grup. Bunların Satanistler gibi çılgın, vahşi halleri ve olayları yok. Oldukça masumlar. Türkiye`de üç-dört yıldır varlar. Allah`a inanmalarından dolayı kendilerini Metadinist olarak tanımlıyorlar. Meta, Metal müziğin kısaltılmışı. İnançlarını ifade etmek üzere "dinist" ekini aldıktan sonra, ikisini birleştirip "Metadinist" ismini oluşturmuşlar. Bunlar Batıdaki dindar Metalcilerden etkilenmişler. Türkiye`deki Metadinistler, Allah`a inanan, Müslüman kimliğe sahip milliyetçi kişilerden oluşuyor. Metadinistlerin büyük çoğunluğu Müslümanlığın gerektirdiği buyruk ve ibadetleri yerine getirmiyorlar. Ancak, aralarında ibadetlerini yapanlar da var. Türkiye`deki Metadinistler sadece Metal müzik değil, kısmen Rock da dinliyorlar. Yabancı grupların yanısıra, Rock sanatçısı Haluk Levent ve Metalci gruplar etrafında toplanmışlar. Gruplar Rock ve Metalci sanatçıların ve grupların tüm konserlerini takip eden Metadinistler, onların fikirlerine ve görüşlerine son derece bağlılar.

Birlikte olma noktaları ise eğlence kulüpleri. Bu zamana kadar polisiye hiçbir vakaları olmayan Metadinistler savundukları olguyu daha çok fikir planında ele alıyorlar. Fikri bir ideolojiyle, Satanistlere karşı kılıçları çekerek şeytana tapma, sapıklığının yaygınlaşmaması için çaba gösteriyorlar. Gittikleri kahvelerde, barlarda, konser yerlerinde fırsat buldukça Allah`ın varlığını Rock ve Metalin şeytani bir hareket olmadığını ve şeytana tapmanın bir sapıklık olduğunu anlatıyorlar.

20 yaşındaki S.K isimli Metadinist şunları söylüyor: "Biz kavgadan yana değiliz. Hoşgörü ile derdimizi anlatmaktan yanayız. Satanistler bizim düşmanımız ancak kinle baktığımız bir düşman değil. Daha çok, saplantılarından vazgeçirmek istediğimiz bir düşman. Rock ve Metal müzikleri çok seviyorum. Bunlar benim özgürlüğüm, gerektiğinde isyanımdır. Ancak Satanistler bu müzikleri kirletiyorlar. Rock ve Metal bir şeytan hareketi değil. Biz bunları kurtarmak istiyoruz."

Levent Kaya (Metalci-Metadinist): Metalcileri toplum dışlamamalı

Öncelikle toplum, kafasındaki Metalci tanımını değiştirmelidir. Bakış açılarını bilerek, görerek ayarlamalılar. Ben 18 yaşındayken Satanisler arasında bulunuyordum. Satanist değildim ama onların arasında olup biten herşeyden haberim oluyordu. Bu bana göre bir yol değildi. Onun için Metadinist düşünce, yani dindar Metalci görüş bana daha çekici geldi. Ben bugün orucumu tutuyorum, elimden geldiğince ibadet adına birşeyler yapmaya çalışıyorum. Ama istediğim müziği dinleyip, istediğim kıyafeti giyiyorum. Metalciyim. Şeytana tapmıyorum. Şeytani harekete karşıyım. Toplum tüm Metalcileri serkeş olarak görüp bir kalıba koymamalı. Bir de şunu söylemek istiyorum; Türkiye`de gerçek anlamda Satanist yok. Onlar, birşeyler kanıtlamak isteyen, çoğu gerçek anlamda Satanizmin ne olduğunu bilmeyen gençler. Onlara acıyorum. Ve doğruyu seçmelerini tavsiye ediyorum. Dindar Metalci olabilir, bu ters birşey değil.

Metadinistlik, Satanistler için kurtuluş

Pişman olup Metadinistliği seçen eski Satanist H.M anlatıyor:

- Satanizmi biraz anlatır mısın?

Çok iğrenç bir durum. Hiç şeytana tapılır mı? Şimdi olayı fark edince kendimden ve yaptıklarımdan nefret ediyorum, hala midem bulanıyor.

- Ataköy`de intihar eden Aslı ve Alp`i tanıyor musun?

Evet tanıyorum. Ancak onlar çok yeniydi. Böyle bir olaya biraz da kendilerini ispatlamak için kalkıştılar. Amaçları büyüklerin gözüne girmekti. Yoksa onlar gerçek anlamda Satanist değildi. İkisine de çok üzüldüm.

- Satanizmden sonra Metadinistliğe nasıl geçiş yaptın?

Satanizm adı altında yaptıklarımız bende artık doruk noktasına gelmişti. Bu işten kurtulmak istiyordum. Bir gece gördüğüm bir rüya beni çok etkiledi ve kurtulmayı başardım. Aslında tüm arkadaşlar Satanist yaşamdan kurtulmak istiyor, ancak bir vesile olması lazım....

Bir dönem sanırım aksiyonda yayınlanan bir haberdi çoğumuz okuduk zaten sizler neler düşünüyorsunuz?

Alıntıdır...
http://nocturne.yetkinforum.com

metadinist
1 sayfadaki 1 sayfası